Tréningy a aktivity

Trénujeme takmer celý rok! Vaše deti sa nikdy nebudú nudiť, keďže v zime sa veľa lyžuje a ostatné mesiace rozvíjame množstvo pohybových aktivít.

Miesta tréningov

V zime sa snažíme lyžovať v blízkom okolí, pričom možnosti nám často diktujú podmienky. Uprednostňujeme lyžovanie na lokálnych vlekoch, kde si dokážeme vytvoriť zázemie pre našich pretekárov. Najčastejšie využívame služby strediska Vikartovský Mlyn v Liptovskej Tepličke, Snowpak Lučivná, poprípade Štrbské Pleso.

V lete trénujeme na športoviskách v okolí Svitu a Popradu. Športové haly, ktoré máme k dispozícii sa taktiež nachádzajú vo Svite ako aj v Poprade.

Plánovanie tréningov je organizované cez kalendár, kde si každý prihlásený člen vie včas pozrieť, kde sa aký tréning koná.

Technické vybavenie na tréningoch

Do telocvične je potrebné mať vhodnú obuv s nešmykľavou podrážkou, kraťasy, tepláky, tričko, fľašku s vodou a švihadlo. Pre vonkajšie tréningy potrebujú to isté, ale je vhodné mať aj lepšiu obuv na von. Pre cyklistiku je samozrejme potrebný bicykel a základná výbava ako prilba, fľaška na vodu a možno aj rukavice, nech deti majú lepšiu istotu.

Na zimu je nutné mať základnú výbavu ako lyže, palice, prilbu a všetko čo je k lyžovaniu potrebné. Neskôr deťom pribudnú aj chrániče, či špeciálne paličky. O prípravu lyží (brúsenie a voskovanie) sa starajú naši tréneri a radi vám pomôžu či doporučia, ktoré lyže sú pre deti ideálne - aká výška, nastavenie váhy a podobne.

Tréningové dni

Tréning navrhuje tréner podľa kategorizácie detí. Tréningový cyklus je rozdelený na prípravné obdobie, predsúťažné a súťažné obdobie. Dni, kedy sa trénuje, určí tréner na začiatku každého obdobia.

V zimnom období je tréning každú sobotu aj nedeľu, a to od momentu, kedy sa spustia vleky, až do posledného dňa sezóny. Zvyčajne to býva od polovice decembra do konca marca.

V lete je tréning 3-4-krát počas týždňa. Tréningové dni sú vopred dohodnuté na porade, kde sa včas rodičom oznámia.

Tréningy v zime

Najmenšie deti naučíme základy lyžovania. Ako stáť na lyžiach, ako uchytiť  kotvu, ako  zabrzdiť a ako urobiť svoj prvý oblúk. Po týchto základoch sa deti začnú učiť správnej technike. No my sa zameriame v začiatkoch najmä na zvládnutie carvingového oblúku, aby deti zistili, čo to znamená oprieť sa na hranu a začať dôverovať lyžiam. Neskôr ich naučíme krátke slalomové oblúky, ktoré sa mnohým tak páčia.

A potom začneme lyžovať medzi brány, ktoré deťom priblížia súťažné lyžovanie. Staršie deti po zvládnutí tohto celého procesu začnú s pretekmi v okolí, kde si môžu zmerať svoje kvality s inými lyžiarmi. Na lyžiarskom školskom výcviku ich učiteľ lyžovania nebude mať čo viac naučiť.

Aktivity v lete

Náš klub  nieje len o lyžiach. Lyžiarska sezóna trvá 3-4 mesiace. Zvyšok je aj o iných pohybových aktivitách. Leto, jar či jeseň je obdobie, kedy deti budeme učiť veľmi pestrým spôsobom športovania ako  aj správne koordinovať pohyb. Budeme sa učiť základom gymnastiky, bicyklovať, korčuľovať, behať, plávať, venovať sa atletike, lezeniu, turistike a podobne.

Letné tábory

Počas leta máme pripravených množstvo aktivít pre deti. Pripravujeme aj  tábory,  ktorých sa detí môžu zúčastniť. Počas dní, kedy rodičia musia byť v práci, máme pre deti pripravené aktivity, aby sa nenudili. Obľúbený je turistický denný tábor, kde deti spoznajú okolie a Vysoké Tatry počas denných výletov. Taktiež ponúkame denný cyklo tábor, kde deti robia výlety v okolí s trénerom. Súčasťou všetkých týchto aktivít je edukácia detí k dobrým pohybovým návykom ale aj stravovaniu, aby vedeli že zdravý životný štýl nieje len o pohybe.

Povedali o nás

Nábor nových detí

Do nášho klubu môžete deti prihlásiť prakticky kedykoľvek.